Tıkla Ara!
Petekten su akıyor ne yapmalıyım?

Petekten su akıyor ne yapmalıyım?

  • Petek temizliğini düzenli şekilde yaptırarak… Petek temizliği adını verdiğimiz uygulama piyasada tesisat yıkama işlemi olarak da bilinir. Peteklerde oluşan kireç ve katmanlar aynı zamanda toz ve pislikler genelde ısı kaybına neden olur. Bu duruma tek çözüm petekleri temizletmektir. Petek temizliği 3 senede bir düzenli olarak yapılır ise delinme gibi sorunlar yaşanılmaz ya da su akıntısı sorunu oluşmaz. İşlem kimyasal ilaçlar ile yapıldığından uzman yardımı almak şarttır.
  • Petek temizliği için uzman yardımı alarak… Petek temizliği dediğimiz uygulama kimyasal ilaçlar ile yapılmaktadır. Kimyasal ilaç uzun süre tesisatta kaldığında tesisatta delinmelere maruz kalabilir. Bu açıdan petek temizliği yapılırken kimyasal ilaç kullanımı sonrasında tesisat yeniden nötralize tozlar ile yıkanmalıdır. Nötralize tozlar tesisattan kimyasal ilacı ayrıştırıcı özelliğindedir. Bu uygulama ancak uzmanı tarafından yapılır. Bu konuda uzman yardımı almazsınız eğer peteklerinizde kimyasal ilaçtan dolayı delinme meydana gelebilir.
  • Eski petekleri değiştirerek… Peteklerinizin de her bir ürün kadar belirli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. 15 yıl üzeridir veya daha uzun zamandır hiç temizliği yapılmadan kullanılan petekler zamanla eskimeye başlar ve bu sebeple de çürümeye maruz kalarak delinebilir. Delinme durumları yaşanıldığında da yine su akıntısı söz konusu olabilir. Bu açıdan petekleriniz eğer eski ise ya da temizletmenize rağmen iyi randıman sağlamıyor ise yenisi ile değiştirmenizi tavsiye ederiz.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.